Process Mining z Minit

7 April, 2022 12:00 4 min Administrator

W dobie trwającej transformacji cyfrowej organizacje z całego świata (niezależnie od ich wielkości czy reprezentowanego sektora przemysłowego) zmuszone są do zrewidowania swoich istniejących modeli biznesowych oraz wdrażanych procesów.

Problem polega na tym, że błędne informacje prowadzą do błędnych decyzji. Aby móc kontrolować i ulepszać procesy, niezbędne jest nie tylko uzyskanie ich pełnego obrazu, ale również zrozumienie, w jaki sposób działają. Natomiast w praktyce wiele organizacji nie ma dziś możliwości uzyskania wystarczającego wglądu w procesy, a decyzje podejmowane są na podstawie subiektywnych informacji. Zatem brak pełnych informacji o tym, jak dany proces funkcjonuje w rzeczywistości, staje się krytycznym problemem dla firmy.

Próbując stawić czoła powyższemu wyzwaniu, coraz więcej firm szuka rozwiązań pozwalających na uzyskanie szczegółowych, praktycznych informacji dotyczących obszarów oraz sposobów dla możliwych ulepszeń. Jedną z inicjatyw, które przychodzą firmom z pomocą w odkrywaniu możliwości ciągłego doskonalenia procesów oraz lepszej wydajności operacyjnej jest Process Mining.

Minit definiuje Process Mining jako uzyskanie pełnego wglądu oraz wiedzy na temat danego procesu poprzez analizę danych o zdarzeniach generowanych podczas realizacji tego procesu. Stworzone przez nich rozwiązanie Minit Process Mining umożliwia firmom zmianę sposobu, w jaki analizują, monitorują i optymalizują swoje procesy, pomagając im odkryć możliwości ciągłego doskonalenia procesów i wyższej wydajności operacyjnej.

Minit process map

Jeden z dostępnych widoków procesu w Minit


Minit Process Mining działa w oparciu o zasadę 4 kroków:

01 Uncover

Rentgenowska wizualizacja procesów w organizacji w celu uzyskania ich rzeczywistego obrazu. Podstawą są tutaj wyłącznie twarde dance, w związku z czym otrzymany obraz procesu pozbawiony jest uprzedzeń czy subiektywnych ocen.

01

02 Understand

Zrozumienie procesu jest kluczem do jego dalszej optymalizacji. Dzięki wsparciu sztucznej inteligencji, Minit wprowadza kontekst do danych procesu, pomaga zrozumieć, gdzie i dlaczego występują problemy oraz identyfikuje punkty nieefektywności.

02

03 Check compliance

Minit umożliwia identyfikację sposobów standaryzacji, optymalizacji i ulepszania operacji, pozwalając jednocześnie pozostać na bieżąco z postępami w osiąganiu zdefiniowanych kluczowych wskaźników procesu i wydajności całej organizacji.

03


04 Continuously Improve

Głębokie zrozumienie procesów oraz ich ciągłe monitorowanie daje możliwość wychwycenia tych najbardziej podatnych na automatyzację. A to z kolei otwiera nam drogę do ciągłego doskonalenia procesów.

04

Minit automatycznie mapuje i analizuje przepływ operacji, eliminując czasochłonne i pochłaniające zasoby wywiady potrzebne do tradycyjnego doradztwa w zakresie procesów.

Konektory Minit wyodrębniają dane z różnych popularnych systemów biznesowych, w tym:

  • SAP, Oracle, Infor, Microsoft,
  • ServiceNow, Salesforce, Zendesk,
  • JDA Software, Manhattan,
  • każdy inny system ze sterownikami ODBC, np.: Mendix, OutSystems, Amazon Web Services, Google Cloud, Betty Blocks I inne.

Co istotne, Minit może tworzyć niestandardowe konektory bądź łączyć siły z zespołem klienta i rozwijać je w oparciu o konkretne potrzeby.

Minit Analyst pomaga uzyskać dogłębny wgląd w sposób działania procesów, odkrywać przyczyny problemów operacyjnych i tworzyć przydatne wyniki dla reszty organizacji.

Wśród najważniejszych funkcji programu Minit Analyst należy wymienić wspomaganą sztuczną inteligencją analizę przyczyn źródłowych, reguły biznesowe, symulację procesów, niestandardowe metryki, hierarchiczne wyszukiwanie procesów, wykrywanie reworków i porównywanie procesów.

Dashboardy Minit zapewniają wgląd w to, co dzieje się w organizacji w czasie zbliżonym do rzeczywistego, aby uchwycić możliwości i złagodzić niepożądane wyniki procesów.

Dzięki szczegółowemu wglądowi w procesy o znaczeniu krytycznym oraz ich pełnym zrozumieniu, przedsiębiorstwa mogą kształtować swoje strategie transformacji cyfrowej, a tym samym realnie wpływać na sukcesy i dalszy rozwój. Minit Proces Mining to potężne narzędzie, które daje cały wachlarz możliwości, aby takie cele osiągnąć.

Więcej informcji znajdziecie na stronie: minit.io

Sprawdź także

Zadzwoń +48 22 657 0438

lub wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Nazywam się
i jestem zainteresowany
Proszę o kontakt pod adresem
lub numerem tel.