Wsparcie SecOps

Zapewnienie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą, również w przedsiębiorstwie. Szacuje się, że co najmniej 1/3 firm była celem cyberataków, a trend jest rosnący i prędzej czy później również twoja sieć stanie się celem ataku cyberprzestępców. Co ciekawsze, większość ataków inicjowana jest od wewnątrz, gdzie systemy IPS/IDS nie są w stanie zapewnić żadnej ochrony.

Oferujemy rozwiązania uzupełniające działanie systemów ochrony sieci, a tym samym wspierające dział bezpieczeństwa, które realizują następujące zadania:

 • wykrywanie anomalii i nielegalnej aktywności w sieci;
 • wykrywanie sygnatur malware;
 • rekonstrukcja nielegalnej aktywności w celu analizy metody i celów ataku;
 • wsparcie działów bezpieczeństwa poprzez np. identyfikację słabych punktów infrastruktury szyfrującej SSL/TLS.

Nawet najskuteczniejsze systemy ochrony (IPS/IDS/DLP/WAF) są przede wszystkim nakierowane na ataki z zewnątrz. Bez wglądu i rejestracji aktywności sieciowej, taka ochrona jest niekompletna i nie pozwala na odtworzenie i analizę nielegalnych zdarzeń. A w szczególności, jeśli ataku dokonano jedynie od wewnątrz. Dlatego też, jeśli chcesz wiedzieć wszystko i móc bronić się przed atakami w przyszłości, monitoring sieci z rejestracją 100% strumienia pakietów jest absolutnie niezbędny.

   OMNILOGY SP. Z O.O.

   Sheraton Plaza
   ul. Prusa 2
   00-493 Warszawa
   Polska

   KONTAKT