Network Performance Monitoring and Diagnostics

Sieć jest krytyczny zasobem każdego przedsiębiorstwa prowadzącego cyfrowy biznes, więc znajomość i zrozumienie jej działania jest kluczowym aspektem zapewnienia płynnej realizacji zadań biznesowych. Prowadząc stały monitoring sieci, osiągasz konkurencyjną przewagę i bezpośrednie korzyści, takie jak:

 • monitoring SLA i QoS;
 • identyfikacja największych „konsumentów” zasobów sieciowych i łatwiejsze rozliczanie departamentów za zużycie sieci, a przez to optymalizację kosztów;
 • ułatwienie w planowaniu rozbudowy (capacity planning) i możliwość analizy trendów.

Zarządzanie wydajnością i diagnostyka sieci

Awarie w sieci to zmora zespołów Network Operations. Dzięki oferowanym przez nas rozwiązaniom do monitorowania sieci, korelującym strumienie danych pochodzące z wielu źródeł, nie tylko szybciej naprawisz awarie, ale dowiesz się, jak używana jest sieć, którą zarządzasz. Dodatkowe korzyści to:

 • alarmowanie w czasie rzeczywistym;
 • identyfikowanie i izolowanie wąskich gardeł w infrastrukturze sieciowej oraz problemów z łącznością w sieci i dostępnością usług oraz wsparcie znajdowania bezpośredniej przyczyny;
 • wielostopniowa analiza ruchu sieciowego w celu określenia, które segmenty sieci wprowadzają największe opóźnienie lub straty;
 • zautomatyzowane wykrywanie anomalii;
 • możliwość rekonstrukcji aktywności w sieci na podstawie adresów IP lub wzorca (filtra).

Jeśli w twojej sieci występują trudne do zdiagnozowania problemy, a nie wiesz, w którym segmencie leży potencjalna przyczyna opóźnień czy strat, stały monitoring pomoże ci w automatycznej identyfikacji i proaktywnej eliminacji źródeł tych problemów.

Wykrywanie zagrożeń bezpieczeństwa sieci

Zapewnienie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą, również w przedsiębiorstwie. Szacuje się, że co najmniej 1/3 firm była celem cyberataków, a trend jest rosnący i prędzej czy później również twoja sieć stanie się celem ataku cyberprzestępców. Omnilogy oferuje rozwiązania uzupełniające działanie systemów ochrony sieci, a tym samym wspierające dział bezpieczeństwa, które realizują następujące zadania:

 • wykrywanie anomalii i nielegalnej aktywności w sieci;
 • wykrywanie sygnatur malware;
 • rekonstrukcja nielegalnej aktywności w celu analizy metody i celów ataku;
 • wsparcie działów bezpieczeństwa poprzez np. identyfikację słabych punktów infrastruktury szyfrującej SSL/TLS.

Nawet najskuteczniejsze systemy ochrony (IPS/IDS/DPL/WAF) są przede wszystkim nakierowane na ataki z zewnątrz. Bez wglądu i rejestracji aktywności sieciowej, taka ochrona jest niekompletna i nie pozwala na odtworzenie i analizę nielegalnych zdarzeń. A w szczególności, jeśli ataku dokonano jedynie od wewnątrz. Dlatego też, jeśli chcesz wiedzieć wszystko i móc bronić się przed atakami w przyszłości, monitoring sieci z rejestracją 100% strumienia pakietów jest absolutnie niezbędny.

Monitoring i zarządzanie unified communications

Niezawodność i wysoka jakość połączeń audio i wideo ma istotne znaczenie dla płynności prowadzenia biznesu. Bez stałego i ciągłego monitorowania unified communications niemożliwe jest zapewnienie najwyższej jakości i szybkiej reakcji na problemy z łącznością VoIP. Oferujemy rozwiązania, które pozwalają na:

 • automatyczne alarmowanie w momencie obniżenia jakości czy utraty dostępności usług audio/video;
 • odtworzenie rozmów telefonicznych i dogłębną analizę problemów na podstawie zgromadzonych danych pakietowych;
 • określenie grup użytkowników mających problemy z łącznością i/lub jakością połączeń;
 • optymalizację zużycia pasma sieciowego na audio/video poprzez analizę używanych kodeków.

Monitoring dynamicznych, hybrydowych środowisk sieciowych

Postępująca wirtualizacja środowisk IT sprawia, że problemy z wydajnością sieci przenoszą się na inne obszary, w które nie mają tradycyjne narzędzia do monitorowania sieci. Nasza oferta pozwala:

 • dynamicznie wykrywać i mapować hybrydowe środowiska IT;
 • optymalizować koszty poprzez monitorowanie wykorzystania sieci i usług w chmurze;
 • monitorować jakość usług aplikacyjnych w chmurze;/li>
 • identyfikować lokacje klientów, łącznie z wykorzystaniem pasma sieciowego i poziomem jakości otrzymywanych usług.

Dla kogo?

Jeśli odpowiadasz za działanie sieci, administrujesz i zarządzasz zasobami sieciowymi przedsiębiorstwa, to wiedza dotycząca wydajności sieci oraz zdolność do proaktywnego wykrywania i szybkiej naprawy problemów jest kluczowa dla twojego zespołu.

Dzięki zbieranym statystykom możesz nie tylko rozwiązywać problemy z siecią, ale również zadbać o właściwe planowanie rozwoju infrastruktury sieciowej.

Dbasz o to, aby systemy IDS/IPS/DPL/WAF były zaporą nie do przejścia, ale kiedy już dojdzie do skutecznego cyberataku na twoją firmę, musisz znać jego naturę i mechanizm, żeby bronić się przed podobnym w przyszłości. Musisz też wiedzieć, czy wrażliwe dane zostały wykradzione i jeśli tak, to co padło łupem cyber-włamywaczy.

Unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (GDPR), które wchodzi w życie w maju 2018, skraca czas identyfikacji utraconych danych z 6 miesięcy do 72 godzin(!) i może oznaczać poważne kary finansowe w przypadku utraty wrażliwych danych. Dlatego pełny wgląd w bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych danych jest niezbędny, aby zapewnić skuteczne przystosowanie działów IT do nowych regulacji oraz uniknąć kar pieniężnych.

Skuteczne kanały komunikacji to jedna z podstaw działania współczesnego biznesu. Twój zespół dba o to, aby zarówno komunikacja VoIP, jak i kanały wizualne były niezawodne i dostarczane z najwyższą jakością. Monitorowanie, inteligentna diagnostyka, analityka i możliwość rekonstrukcji połączeń to kluczowe narzędzia do osiągnięcia celów twojego zespołu i niezastąpiona pomoc przy optymalizacji wykorzystania zasobów sieciowych.

Jeżeli masz wątpliwości, czy to wszystko jest możliwe w Twoim środowisku skontaktuj się z nami – nasi eksperci rozwieją wszystkie wątpliwości.

Skontaktuj się z nami

Kontakt